farmy
fotowoltaiczne

Profesjonalny montaż i serwis

Wykorzystaj potencjał ekologicznej infrastruktury, która będzie pracować dla Ciebie. Naszą przewagą w stosunku do konkurentów są nasze praktyczne doświadczenia z budową, realizacją i uzgodnieniem przyłączy energetycznych z polskimi operatorami oraz eksploatacją i zarządzaniem elektrowniami fotowoltaicznymi. Nasza brygada posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji instalacji fotowoltaicznych.

Nie daj się wyprzedzić, zajmiemy się wszystkim od A do Z!

Biznesowe rozwiązanie

Najwyższa wydajność systemu!

Maksymalizacja zysków poprzez uzyskanie wysokiej wydajności systemu przy możliwie najniższej cenie! Żywotność instalacji to minimum 25 lat, dlatego tak ważne jest by system został zaprojektowany oraz zainstalowany przez certyfikowanych i doświadczonych specjalistów. Jest to możliwe przy wyborze odpowiedniego Generalnego Wykonawcy.

Zadbamy o serwis i konserwację!

Proponujemy nadzór i monitoring pracy elektrowni fotowoltaicznej i to na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność prawidłowego działania systemu.
Stawiamy na najwyższą jakość! Dlatego też, inwestycja
nie jest ryzykowna i przekłada się to na najlepsze możliwe uzyski. 
Posiadamy wymagane referencje, wiedzę i doświadczenie, które pozwala nam na realizację projektu zgodnie z planem. Współpracujemy z wieloma bankami i instytucjami finansującymi, co zwiększa wiarygodność projektu i szanse na otrzymanie finansowania!

Niezawodny system bezpieczeństwa
i gwarancji

Odbiór budowy

Zajmujemy się w Twoim imieniu wszystkimi formalnościami, a także opiekujemy się placem budowy do momentu podłączenia do sieci energetycznej.

24/7 serwis

Monitorujemy funkcjonowanie Twojej elektrowni, a gdy zajdzie potrzeba serwisujemy do 2 dni roboczych.

do 15 lat gwarancji

Urządzenia, z których korzystamy zapewniają niezawodne działanie, dzięki czemu posiadają długoterminową gwarancję.

do 20 lat gwarancji

Panele posiadają gwarancje do 20 lat na produkt i 25 lat na liniowy spadek mocy (do 80% mocy modułu)

Zostaw wiadomość oddzwonimy

Niezawodny system bezpieczeństwa i gwarancji

Bezpieczeństwo energetyczne
Źródło energii to gwarancja stałej i płynnej działalności każdej firmy na świecie 98%
Oszczędność
Każdego dnia wydawane pieniądze na energię możesz teraz przeznaczyć na inne cele 93%
Dopłata do fotowoltaiki
Wykorzystaj najlepszy moment na dotację Twojej farmy fotowoltaicznej 83%
Ulga termomodernizacyjna
Zyskasz nie tylko nowe źródło zarabiania pieniędzy lecz także możliwości ulg podatkowych 94%

7 lat profesjonalnego doświadczenia kadry pracowniczej

Najlepszej jakości technologia PV

Wieloletnia współpraca serwisowa

Praktyczne doświadczenie techniczne

Chcesz zrealizować projekt własnej farmy fotowoltaicznej?

Napisz do nas i poczekaj aż oddzwonimy!

 

Najczęściej zadawane pytania

Jest to technologia aktywnej produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Do górnych warstw atmosfery Ziemi dociera codziennie promieniowanie słoneczne o natężeniu napromieniowania 1366,1 W/m². Część tej energii jest odbijana w kosmos lub pochłaniana przez atmosferę, jednak większość trafia na Ziemię. Sumaryczna energia, jaka dociera do powierzchni poziomej w ciągu całego roku w Polsce wynosi około 1100 kWh/(m²*rok). System fotowoltaiczny przetwarza tą energię ze słońca w darmową energię elektryczną. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska technologii.

Ogniwa słoneczne przekształcają promienie słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną. Zbudowane są z materiałów półprzewodnikowych, podobnych do tych używanych w procesorze komputera. W momencie, kiedy światło słoneczne pada na materiał i jest przez niego absorbowane, energia fotonów (słoneczna) wybija wolne elektrony z atomów, pozwalając im na swobodny przepływ – produkcję energii elektrycznej. Proces ten, przekształcania światła (fotonów) w elektryczność (wolty) nazywamy procesem fotowoltaicznym.

Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, jeżeli tylko docierają do nich promienie słoneczne. Niska temperatura powietrza jest czynnikiem korzystnym dla instalacji, ponieważ panele bardzo dobrze działają w niskiej temperaturze. Warstwa śniegu leżącego na panelach nie uniemożliwia docierania do nich promieni słonecznych. Minusem tej pory roku dla instalacji fotowoltaicznej jest krótki czas pomiędzy wschodem i zachodem słońca.

Instalację fotowoltaiczną może zainstalować każda osoba posiadająca określony stosunek prawny do nieruchomości (własność, wynajem, dzierżawa), na której ma ona powstać. Przeciwwskazaniem do montażu może być duże zacienienie lub bardzo zły stan techniczny dachu.

Panele fotowoltaiczne mogą być montowane na dachu budynku (skośny, płaski) oraz na specjalnej konstrukcji na gruncie działki. Warunkiem efektywnego działania paneli jest bezpośrednie padanie promieni słonecznych oraz brak zacienienia.

Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania fotowoltaiki

Uzyskaj bezpłatną konsultację i zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci wszystkie możliwości finansowania Twojego projektu farmy fotowoltaicznej.

Budowa dużej farmy fotowoltaicznej na terenie lotniska w Toruniu

Expanse Plus, dynamicznie rozwijająca się spółka energetyczna w Polsce, rozpoczyna kolejną dużą inwestycję na rynku farm fotowoltaicznych, tym razem w Toruniu, przy ul. 4 Pułku Lotniczego 17.

W 2020 roku, pomiędzy Zarządem lotniska w Toriniu, a spółką Expanse Plus, została zawarta umowa dzierżawy terenów lotniska, gdzie powstanie farma fotowoltaiczna o mocy aż 70 MW.

„Zgodnie ze strategią rozwoju naszej spółki, dążymy do zwiększenia udziału na rynku farm fotowoltaicznych w Polsce, amortyzując przy tym ceny energii dla naszych partnerów biznesowych.” – komentuje Dariusz Wróblewski, Dyrektor Generalny Expanse Plus.

Kolejna farma jest już w trakcie realizacji

Expanse Plus realizuje kolejną inwestycję, tym razem na terenie lotniska w Słupsku, gdzie w 2023 roku będzie oddana farma fotowoltaiczna o mocy 30 MW. To już kolejny punkt na mapie zwiększania udziału w rynku farm fotowoltaicznych w Polsce. Zarządowi lotniska serdecznie dziękujemy za korzystną współpracę oraz okazane zaufanie.