mikroinstalacje fotowoltaiczne

nowoczesna fotowoltaika

Zadbaj o przyszłość zapewniając  samowystarczalność sobie i swoim najbliższym.
Nie przejmuj się dłużej rosnącymi rachunkami za prąd – sam go produkuj!
Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci bezstresowo przejść cały proces montażu paneli fotowoltaicznych na Twoim domu lub firmie.

Ratujmy planetę, używając
odnawialnych źródeł energii

Najwyższa wydajność systemu!

Maksymalizacja zysków poprzez uzyskanie wysokiej wydajności systemu przy możliwie najniższej cenie! Żywotność instalacji to minimum 20 lat, dlatego tak ważne jest by system został zaprojektowany oraz zainstalowany przez certyfikowanych i doświadczonych specjalistów. Jest to możliwe przy wyborze odpowiedniego Generalnego Wykonawcy.

Zadbamy o serwis i konserwację!

Proponujemy nadzór i monitoring pracy elektrowni fotowoltaicznej i to na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność prawidłowego działania systemu. Stawiamy na najwyższą jakość! Dlatego też, inwestycja nie jest ryzykowna i przekłada się to na najlepsze możliwe uzyski. Posiadamy wymagane referencje, wiedzę
i doświadczenie, które pozwala nam na realizację projektu zgodnie z planem. Współpracujemy z wieloma bankami
i instytucjami finansującymi, co zwiększa wiarygodność projektu i szanse na otrzymanie finansowania!

Niezawodny system bezpieczeństwa i gwarancji

Dbając o największą wydajność instalacji oraz szybki zwrot inwestycji, oferujemy komponenty ze światowej czołówki producentów, co wiąże się z ich bezawaryjnością oraz długotrwałym funkcjonowaniem. Posiadając własny dział serwisowy jesteśmy w stanie niezwłocznie reagować w razie ewentualnych usterek.
Dobierzemy i zamontujemy najbardziej optymalną dla Ciebie instalację, zajmiemy się formalnościami i zapewnimy serwis gwarancyjny.

24/7 serwis

Zapewniamy monitoring Twojej elektrowni oraz serwis do 2 dni roboczych. Nie zostawimy Cię!

do 5 lat gwarancji

Instalacja przez nas wykonana posiada 5 letnią gwarancję na montaż oraz niezawodne działanie

do 15 lat gwarancji

Dzięki niezawodnemu działaniu, nasze inwertery posiadają długoterminową gwarancję

do 20 lat gwarancji

Panele posiadają gwarancje do 20 lat na produkt i 25 lat na liniowy spadek mocy (do 80% mocy modułu)

Najlepsze rozwiązanie
dla Twojego domu

• Szybki montaż
• Realizacja dostosowana do potrzeb
• Aplikacja monitorująca cały system
• Najwyższa jakość modułów PV
• Stały serwis i przeglądy
• Gwarancja realizowanego zamówienia

Wykorzystaj czas najlepszych dotacji!

Komponenty naszych realizacji

HUAWEI Dzięki rozwiązaniom Huawei Smart O&M fotowoltaika jest bardziej wydajna, bezpieczna i niezawodna. Inteligentne funkcje obsługi, utrzymania oraz wsparcia sieci elektroenergetycznej sprawią, że fotowoltaika stanie się głównym źródłem energii. Huawei dla użytkowników indywidualnych i komercyjnych wprowadził zaawansowane rozwiązania, oparte o koncepcję „Optymalny koszt energii i aktywne bezpieczeństwo”, którego celem jest zwiększona efektywność wykorzystania energii słonecznej. Huawei, poprzez swoje rozwiązania pomaga zasilić miliony gospodarstw domowych oraz setki branż na całym świecie. Huawei nieustannie wprowadza innowacje umożliwiające wykorzystanie energii odnawialnej, żeby wzmocnić każdego człowieka, dom i organizację.

JinkoSolar to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów słonecznych na świecie. JinkoSolar dystrybuuje swoje produkty solarne oraz sprzedaje swoje rozwiązania i usługi zróżnicowanej międzynarodowej bazie klientów użyteczności publicznej, komercyjnych i mieszkaniowych.

Vikram Solar to jeden z wiodących na rynku globalnym producentów paneli PV, znajdujący się na liście Bloomberg’a – Tier 1. Grupa Vikram to firma rodzinna założona w 2006 roku w Indiach, aktualnie aktywna na 6 kontynentach. Serwis oraz sprzedaż europejska prowadzona jest przez oddział zarejestrowany
w Niemczech. Produkty sprawdzone pod względem bankowalności, spełniające międzynarodowe standardy jakości, niezawodności i wydajności. Gwarancja paneli to 12 lat na produkt oraz 27 lat na wydajność powyżej 80%.

Soluxtec to innowacyjny producent modułów fotowoltaicznych, który koncentruje się na wysokiej jakości, wysokiej wydajności
i estetyce produktu. Moduły produkowane są już od ponad dekady przy zastosowaniu nowoczesnych linii produkcyjnych w Bitburgu. Najnowsze rozwiązania technologiczne, spełniające wymogi jakościowe oraz standardy bezpieczeństwa. W 2018 roku
w Warszawie firma SOLUXTEC GMBH została uhonorowana nagrodą najbardziej innowacyjnego produktu. 20 lat gwarancji na produkt. 25 lat gwarancji liniowej produkcji.

Trina Solar to wiodący na rynku globalnym producent paneli fotowoltaicznych, dostarczający produkty z Chin do ponad 100 krajów na całym świecie. Gwarancja paneli to 10 lat na produkt oraz 25 lat na wydajność powyżej 80%.

Panele fotowoltaiczne Bauer to produkcja niemieckiej firmy, która dostarcza moduły o najwyższej jakości od ponad 15 lat. Posiadają 20-letnią gwarancję na produkt oraz gwarancję spadku mocy nie większej niż 20% po 25 latach. Na specjalne życzenie klienta możemy zaoferować również panele monokrystaliczne 310W oraz 300W full black.

Inwerter sieciowy firmy SAJ umożliwia współpracę instalacji fotowoltaicznej z systemem elektroenergetycznym. Falownik dzięki zaimplementowanym algorytmom umożliwia maksymalizację uzysków z instalacji fotowoltaicznej. Wysoki stopień ochrony IP65 zapewnia odporność na trudne warunki zewnętrzne. Nadmiar ciepła usuwany jest dzięki wbudowanym wentylatorom. Inwertery, które dostarczamy posiadają w standardzie rozszerzoną gwarancję do 10-lat.

Inwestor otrzymuje również bezpłatnie usługę monitorowania pracy instalacji fotowoltaicznej. Jest to bardzo ważna zaleta, gdyż w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości informacja o nich przekazywana jest przez nas bezpośrednio do inżynierów z SAJ, którzy udzielają pomocy technicznej, aby jak najszybciej wyeliminować ewentualną usterkę. Aplikacja (iOS, Android, przeglądarka internetowa) pozwala inwestorowi w czasie rzeczywistym śledzić produkcję, zbierać dane o kumulowanych oszczędnościach, porównywać produkcję roczną czy sporządzać raporty okresowe. Dane przechowywane są w pamięci inwertera przez okres 25 lat.

Polski producent firma Energy5 to jeden z czołowych producentów i dostawców systemów mocowań modułów fotowoltaicznych. Konstrukcja pod każdą instalację tworzona jest według indywidualnego projektu na nasze zamówienie. Systemy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości oraz spełniają europejskie normy. Owocem tych działań jest pierwszy w Polsce dokument wydany przez Instytut Techniki Budowlanej – Krajowa Ocena Techniczna dla produktów Energy5. Dostarczane konstrukcje posiadają 10 lat gwarancji oraz posiadają aprobaty techniczne wg PN.

Niemiecka firma specjalizująca się od 2006 roku w produkcji konstrukcji mocowań do modułów fotowoltaicznych. Jako profesjonalny dostawca najwyższej jakości systemów zaopatruje klientów w konstrukcje stosowane zarówno w instalacjach dachowych jak i wolnostojących w kraju i całej Europie. Ze względu na bogate doświadczenie techniczne zespołu gwarantuje najwyższą precyzję wykonania konstrukcji.

Zadzwoń po bezpłatną wycenę Twojej instalacji fotowoltaicznej

Zostaw wiadomość oddzwonimy

Najczęściej zadawane pytania

Jest to technologia aktywnej produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Do górnych warstw atmosfery Ziemi dociera codziennie promieniowanie słoneczne o natężeniu napromieniowania 1366,1 W/m². Część tej energii jest odbijana w kosmos lub pochłaniana przez atmosferę, jednak większość trafia na Ziemię. Sumaryczna energia, jaka dociera do powierzchni poziomej w ciągu całego roku w Polsce wynosi około 1100 kWh/(m²*rok). System fotowoltaiczny przetwarza tą energię ze słońca w darmową energię elektryczną. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska technologii.

Ogniwa słoneczne przekształcają promienie słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną. Zbudowane są z materiałów półprzewodnikowych, podobnych do tych używanych w procesorze komputera. W momencie, kiedy światło słoneczne pada na materiał i jest przez niego absorbowane, energia fotonów (słoneczna) wybija wolne elektrony z atomów, pozwalając im na swobodny przepływ – produkcję energii elektrycznej. Proces ten, przekształcania światła (fotonów) w elektryczność (wolty) nazywamy procesem fotowoltaicznym.

Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, jeżeli tylko docierają do nich promienie słoneczne. Niska temperatura powietrza jest czynnikiem korzystnym dla instalacji, ponieważ panele bardzo dobrze działają w niskiej temperaturze. Warstwa śniegu leżącego na panelach nie uniemożliwia docierania do nich promieni słonecznych. Minusem tej pory roku dla instalacji fotowoltaicznej jest krótki czas pomiędzy wschodem i zachodem słońca.

Instalację fotowoltaiczną może zainstalować każda osoba posiadająca określony stosunek prawny do nieruchomości (własność, wynajem, dzierżawa), na której ma ona powstać. Przeciwwskazaniem do montażu może być duże zacienienie lub bardzo zły stan techniczny dachu.

Panele fotowoltaiczne mogą być montowane na dachu budynku (skośny, płaski) oraz na specjalnej konstrukcji na gruncie działki. Warunkiem efektywnego działania paneli jest bezpośrednie padanie promieni słonecznych oraz brak zacienienia.

Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania fotowoltaiki

Uzyskaj bezpłatną konsultację i zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci wszystkie możliwości finansowania Twojego projektu farmy fotowoltaicznej.