termopompa

Profesjonalny montaż i serwis

Termopompa jest to kompletny węzeł grzewczy (zamknięty w jednej szafie) oparty na opatentowanym, zasilanym elektrycznością zespole grzejnym kotła grzejnego. Chroniony patentem zespół grzejny jest innowacyjnym polskim opracowaniem zapewniającym wysokowydajne, wykorzystujące zjawisko kawitacji indukcyjne grzanie wody.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą i innowacyjną technologią termopomy. Dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania, zaoszczędzą Państwo dużą część swojego domowego budżetu, a także gwarancję satysfakcji z działania całej instalacji! 

Co to oznacza w praktyce?

Woda przepływająca przez zastosowany przez nas element grzejny nagrzewana jest o wiele szybciej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kotłów grzewczych wyposażonych w grzałki elektryczne. Oznacza to, że do ogrzania wody zawartej w systemie centralnego ogrzewania potrzebujemy o wiele mniej czasu, a zatem również energii niż ma to miejsce w innych systemach grzewczych.

Termopompę charakteryzuje

Trwałość

Wygoda

Czystość

Prostota

Dyskrecja

Szybkość

Oszczędność

Ochrona podzespołów

Przykładowe oszczędności

Nakłady inwestycyjne oraz koszty eksploatacyjne w okresie

pięcioletnim dla głównych systemów grzewczych (nakłady inwestycyjne

obejmują kompletne systemy grzewcze wraz wyposażeniem).

Termopompy dostępne w ofercie

Termopompa 200

Dla domów o powierzchni > 200 m² i powyżej 4 mieszkańców + Solary 200 l zbiornik buforowy wody ciepłej

Termopompa 120

Dla domów o powierzchni > 200 m² (4-5 mieszkańców) 120 l zbiornik buforowy wody ciepłej Zasilanie Elektryczne 4x LGY 4 mm², 3 fazy 230/415 V/25 A Moc znamionowa: płynna od 3 kW do 15 kW Przepływ: 1,3 m³/h Maksymalnie osiągalna temperatura wody do 90°C

Węzeł Termopompa Kaskada z Dwoma Elementami Grzejnymi

Dla domów o powierzchni < 200 m² - 300 m² > 200 l zbiornik buforowy wody ciepłej Zasilanie Elektryczne 4x LGY 6-8 mm² , 3 fazy 230/415 V / 50 A Moc nominalna 26 kW Przepływ: > 1,3 m³/h

Termopompa Kaskada +

Stosowany w domach o powierzchni < 300 m² oraz w przemyśle Maksymalnie obciążenie do 500 kW (indywidualny projekt i wykonanie)